Fabriksny Kia e-Niro klar til hurtig levering - 2020 model! Ud over det høje udstyrsniveau i Advance har denne bil BSD & ISLW, Farvetillæg, Lædersæder med ventilation og elføresæde m/memory. Denne har en smuk mørkeblå farve og 7 års fabriksgaranti/max 150.000 km. Kom forbi A&M Ballerup og se/køb denne flotte bil!
7 års fabriksgaranti / max 150.000 km
Blindvinkelassistent
Automatisk nødbremsesystem
Lædersæder med ventilation og elføresæde m/memory
Smart Key
Regnsensor
Parkeringssensor for/bag
Klimaanlæg
Fartpilot adaptiv
Bakkamera
Mørktonede ruder bag
Tagræling
17" Alufælge
Kopholder
5 sæder
Lyssensor
Isofix
Træthedsregistrering
Android Auto
Apple CarPlay
Aut. nedblændeligt bakspejl
Bluetooth
El-foldbare spejle m. varme
Elruder for/bag
Multifunktionsrat
Sædevarme for/bag
Trådløs mobilopladning
Varmepumpe
6 Airbags
ABS
ESP
Dæktrykssensor
Gardin-airbag
Fører-airbag
Højdejusterbare forsæder
Justerbar lændestøtte
Justerbart rat
Metallak
LED kørelys
LED forlygter
LED baglygter
Kilometertal: 70
-
Model årgang: 2020
0-100 km/t: 7,80 sek.
Tophastighed: 167 km/t
Maksimal effekt: 204 HK
Motorstørrelse: el L
Brændstof: El
Geartype: Automatisk
Antal cylindre: 0
Antal gear: -
Partikelfilter (DPF): Ja
ABS: Ja
Antal Airbags: 6
ESP: Ja
Antal døre: 5
Farve: Gravity blue
Karosseri: SUV
Køreklar vægt: 1847 kg
Totalvægt: 2230 kg
Antal sæder: 5
Bredde: 1,81 m
Højde: 1,57 m
Længde: 4,38 m
Tilkoblingsvægt med bremser: -
Tilkoblingsvægt uden bremser: -
Tankstørrelse: -
KM/L: 69,4
Grøn ejerafgift (årlig): 660 kr.
Leveringsomkostninger (inkl.): 4.180 kr.
Enhedsnummer: 960225
Hos Andersen & Martini køber vi gerne din brugte bil uanset bilmærke - om det måtte dreje sig om bytte eller ren handel.
Kia e-Niro
Advance 64kWh Aut. (2019)
Martin Andersen
Allinge
Hvad er godt ved bilen?
Jeg er meget positivt overrasket over hvor langt den kan køre på en opladning. Når jeg køre 110 km/t ligger den på ca 420 km. Når jeg køre by og landevejs kørsel er den på 500-540 km.
Hvad kan forbedres?
Ladning ved 11 kW er for langsom.
Design
Komfort
Køreegenskaber
Kia e-Niro
Advance 64KWH Aut. (2019)
Jan Munk Hansen
Veksø Sjælland
Hvad er godt ved bilen?
Fin bil. Meget kraftfuld. Stille og en fornøjelse at køre. Advance modellen er rigtigt godt udstyret.
Hvad kan forbedres?
Alt for lang leverings tid. Ingen app. 2019 lader kun på 1 Fase hjemme. 3,4 kw/t trækkrog. Dyr at lade ude hvis man ikke har abonnement. Hvilket jeg ikke har da jeg har solcelle anlæg. Ville ønske Kia kunne skaffe rabat hos f. Eks ionity. Som koster 6.20 kr pr. Kwh
Design
Komfort
Køreegenskaber
Kia e-Niro
Advance 64KWH Aut. (2019)
Rune Nortoft
Roskilde
Hvad er godt ved bilen?
Min første el bil og er jeg er MEGET begejstret. Den kører fantastisk. Mange fede små detaljer, der gør det til en god køreoplevelse.
Hvad kan forbedres?
At den kan have anhænger træk.
Design
Komfort
Køreegenskaber
De oplysninger og priser, der fremgår af denne side, er alene vejledende. Nærværende priser er ikke tilbud. Andersen & Martini tager forbehold for fejl og mangler i oplysningerne. Der kan derfor ikke rejses krav mod Andersen & Martini A/S på grund af tab, som følge af dispositioner truffet på baggrund af oplysningerne eller beregningerne. De viste bilmodeller kan være vist med ekstraudstyr, som ikke er inkluderet i priserne.
Vi bestræber os på at svare dig inden for 3 timer i arbejdstiden, men der kan gå længere tid i særligt belastede perioder.
Tiderne er vejledende og vil først gælde, når de er bekræftet af Andersen & Martini.
Vi bestræber os på at svare dig inden for 24 timer, men der kan gå længere tid i særligt belastede perioder.
Vi bestræber os på at svare dig inden for 3 timer i arbejdstiden, men der kan gå længere tid i særligt belastede perioder.